Pierwsze dziecko

Pierwsze dziecko
Dla każdego rodzica pierwsze dziecko to epokowe wydarzenie. Brak doświadczenia, wszelkie ryzyka związane z chorobami lub niepoprawnym wychowaniem, do tego rozgardiasz wokół ciąży, zakupy akcesoriów dla dzieci i inne bardzo przyziemne kwestie.

Przygotowanie się na czas porodu

To może skumulować się jako jeden wielki kłębek stresu i niepewności. Spokojnie, wszyscy rodzice przez to przechodzili. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak radzić sobie ze stresem. Po pierwsze – nie warto się denerwować. Nie wolno denerwować kobiety w ciąży, gdyż to niezdrowe dla płodu. Partner, czyli przyszły tata musi być oparciem dla swojej ciężarnej partnerki, która już za kilka miesięcy wyda na świat nowego członka rodziny. Pierwsze dziecko powinno zmotywować do teoretycznego przygotowania się. Najpierw jednak warto zadbać o przygotowanie się na czas porodu. Dobrym pomysłem jest kurs rodzenia, który w naszym kraju nie jest jeszcze tak popularny.

Jak przygotować się na przyjście potomka?

Ciekawostką jest to, że rodzie w USA nie wyobrażają sobie porodu bez przygotowania. Kursy tego typu uczą, jak zachować się w czasie zagrożenia płodu lub jak interpretować pewne oznaki, które są dawane przez dziecko w łonie. W Polsce również organizowane są takie kursy, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć się przygotowywać. Często kurs łączony jest z pewnym przewodnikiem dotyczącym wychowania dziecka. Dzięki takiej teoretycznej wiedzy rodzice mogą lepiej przygotować się na przyjście potomka. Lepiej robić coś, nawet w kwestii teoretycznej, niż nie robić nic i nie przygotowywać się na pojawienie w domu nowego członka rodziny.

Promowany: 


Komentarze